Oprogramowanie ArcGIS na Wydziale Biologii UAM - roczna licencja SITE dla Edukacji ESRI
Wiadomość, opublikowana 26-02-2016

Zachęcamy do pobrania nowej rocznej licencji ArcGIS 10.3. ze wszystkimi możliwymi rozszerzeniami i usługami. Licencja jest ważna w okresie 1 marca 2016 - 28 lutego 2017 r.

Przekazujemy poniżej informacje dotyczące sposobu instalacji oprogramowania ArcGIS wersja 10.3.
Szczegółowe informacje na temat licencji SITE dla Edukacji znajdują się w pliku PDF zamieszczonym w załączniku.
Informacje dotyczące możliwości wykorzystania dodatkowych aplikacji ArcGIS z pakietu licencji SITE są dostępne pod adresem: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/rozszerzenia.pdf

Osobą odpowiedzialną za oprogramowanie jest Maciej Nowak, natomiast za dystrybucję kodów Dorota Obiegała (obiegala@amu.edu.pl) i Łukasz Kowalski (qrchac@amu.edu.pl).

Załączniki:
Instrukcja: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/Instrukcja_ESRI.pdf
Oświadczenie 1: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/oswiadczenie1.pdf
Oświadczenie 2: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/oswiadczenie2.pdf

Informacje dla pracownika Wydziału Biologii UAM:

Licencja SITE obejmuje wersje sieciową (Concurent USER).
Przed instalacją należy:
- zapoznać się z warunkami licencji,
- zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi i instrukcją instalacji,
- wypełnione oświadczenie pracownika (Oświadczenie dla pracownika – plik do pobrania) proszę dostarczyć do Doroty Obiegały lub Łukasza Kowalskiego.
Klucze aktywacyjne przesyłane będą pocztą elektroniczną na podany w oświadczeniu adres przez wydziałowych dystrybutorów oprogramowania.
Po zainstalowaniu oprogramowania należy dokonać autoryzacji oprogramowania w Internecie postępować zgodnie z instrukcją Instrukcja ESRI – plik do pobrania.

(wersja wypożyczona z ESRI dzięki AGH)
Licencja pracownika jest wielokrotna i może być wykorzystana także na domowym komputerze zgodnie z przepisami licencji.

Informacje dla studenta Wydziału Biologii UAM:

Dla studenta Wydziału Biologii UAM Licencja SITE obejmuje jednoroczną wersję jednostanowiskową (Single USER).
Przed instalacją należy:
- zapoznać się z warunkami licencji,
- zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi i instrukcją instalacji
- wypełnione oświadczenie studenta (forma papierowa) (Oświadczenie dla studenta – plik do pobrania) i skan legitymacji studenckiej (forma papierowa) proszę dostarczyć do Doroty Obiegały lub Łukasza Kowalskiego.

Po zainstalowaniu oprogramowania należy dokonać rejestracji na stronie:
Następnie postępować zgodnie z instrukcją Instrukcja ESRI - do pobrania (wersja wypożyczona z ESRI dzięki AGH).
Licencja studenta nie jest wielokrotna i może być wykorzystana tylko na jednym komputerze zgodnie z przepisami licencji. Nadmieniamy, że po założeniu konta Global Account, student musi jeszcze zarejestrować numer ewaluacyjny oprogramowania na powyższej stronie, a dopiero w drugiej kolejności autoryzować go przez aplikację ArcGIS Administrator.