Oprogramowanie ArcGIS 10.5 dostępne na Wydziale Biologii UAM
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Poniżej przekazujemy Państwu informacje na temat sposobu instalacji oprogramowania ArcGIS (wersja 10.5) w ramach rocznej (od 1 marca 2018 r.) licencji SITE dla Edukacji firmy Esri.

Osobą odpowiedzialną za oprogramowanie jest dr Maciej Nowak, natomiast za dystrybucję kodów Katarzyna Pędziwiatr (katarzyna.pedziwiatr@amu.edu.com) i Łukasz Kowalski (qrchac@amu.edu.pl). Możliwości wykorzystania dodatkowych aplikacji ArcGIS z pakietu licencji SITE są dostępne pod adresem:

www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/rozszerzenia.pdf

Informacje dla pracownika Wydziału Biologii UAM:
Licencja SITE obejmuje dla pracownika wersje sieciową (Concurent USE).
Przed instalacją należy:
- zapoznać się z warunkami licencji,
- zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi i instrukcją instalacji,
- wypełnione oświadczenie pracownika (Oświadczenie dla pracownika - link poniżej) proszę przesłać drogą mailową do Katarzyny Pędziwiatr lub Łukasza Kowalskiego.
Klucze aktywacyjne przesyłane będą pocztą elektroniczną na podany w oświadczeniu adres @ przez wydziałowych dystrybutorów oprogramowania.
Po zainstalowaniu oprogramowania należy dokonać jego autoryzacji w Internecie (zgodnie z instrukcją - Instrukcja ESRI – link poniżej), (wersja wypożyczona z ESRI dzięki AGH).
Licencja SITE dla pracownika może być wykorzystana także na domowym komputerze zgodnie z przepisami licencji.

Informacje dla studenta Wydziału Biologii UAM:
Dla studenta Wydziału Biologii UAM Licencja SITE obejmuje wersję jednostanowiskową (Single USE).
Przed instalacją należy:
- zapoznać się z warunkami licencji,
- zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi i instrukcją instalacji
- wypełnione oświadczenie studenta (Oświadczenie dla studenta – link poniżej) i skan legitymacji studenckiej proszę przesłać drogą mailową do Katarzyny Pędziwiatr lub Łukasza Kowalskiego.
Po zainstalowaniu oprogramowania należy dokonać rejestracji na stronie:
Następnie postępować zgodnie z instrukcją Instrukcja ESRI - link poniżej (wersja wypożyczona z ESRI dzięki AGH).
Licencja studenta nie jest wielokrotna i może być wykorzystana tylko na jednym komputerze zgodnie z przepisami licencji. Po założeniu konta Global Account, student zobowiązany jest zarejestrować numer ewaluacyjny oprogramowania na wskazanym koncie, a dopiero w drugiej kolejności autoryzować go przez aplikację ArcGIS Administrator.

Załączniki:Instrukcja instalacji: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/Instrukcja_ESRI.pdf
Oświadczenie 1: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/oswiadczenie1.pdf
Oświadczenie 2: www.biol2.amu.edu.pl/zasoby/oswiadczenie2.pdf