III Wiosenna Szkoła GIS dla Przyrodników
Wiadomość, opublikowana 07-03-2014
Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w gisowo - przyrodniczej szkole terenowej w dniach 22 - 26 maja 2014 r. w leśniczówce Gołąbki koło Mogilna.

W ramach szkoły odbędą się zajęcia terenowe z kartowania przyrodniczego, między innymi flory synantropijnej oraz gatunków rzadkich i zagrożonych wyginięciem. Zaplanowano również kartowanie ornitofauny. Realizacja zajęć będzie wsparta narzędziami GIS/GPS.

Przewidziane są także warsztaty GIS, które wykorzystają zebrane w terenie dane przestrzenne.

Udział w szkole jest bezpłatny (z wyjątkiem kosztów dojazdu i wyżywienia).

Zajęcia wsparte zostaną wiedzą i doświadczeniem Prof. J. Chmiela, dr Krystyny Skierczyńskiej - Stachury i dr Macieja Nowaka.

Zgłoszenia:

Chętnych do udziału w III Wiosennej Szkole GIS  prosimy o kontakt z Mariuszem Meissnerem, kierownikiem Sekcji BioGIS KNP.

adres e-mail: meissnerek@tlen.pl