Studenci Wydziału Biologii szkolą studentów na Uniwersytecie Śląskim
Wiadomość, opublikowana 08-03-2016

W ramach nawiązanej współpracy z Panią prof. Barbarą Tokarską-Guzik z Uniwersytetu Śląskiego, jako sekcja BioGIS otrzymaliśmy zaproszenie na przeprowadzenie szkolenia z oprogramowania GIS na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach.

Dwudniowy kurs odbył się 16 i 17 lutego 2015 r. Był on przeznaczony dla studentów, a także pracowników Uniwersytetu. Łącznie w warsztatach wzięło udział około 30 osób. Główny temat warsztatów stanowiło wykorzystanie środowiska GIS do opracowania materiałów kartograficznych w pracach licencjackich i magisterskich. Program podzielony na trzy części obejmował: wprowadzenie do oprogramowania GIS, praca z bazami danych oraz praktyczne wykorzystanie chmury punktów – LiDAR, przy użyciu programów QGIS oraz SAGAGIS. Uczestnikom kursu zaprezentowano również strony internetowe wykorzystujące praktycznie systemy informacji przestrzennej. Zorganizowane zajęcia zostały wysoko ocenione przez uczestników, który chwalili formę prezentacji poruszanych zagadnień, a także wyrażali chęć udziału w kolejnych przedsięwzięciach.