"Stymulujemy geo i bioróżnorodność. Projektowanie sieci zadrzewień w krajobrazie rolniczym, czyli informatyka dla przyrodnika"
Wiadomość, opublikowana 08-03-2016

W styczniu 2015 r. Wydziałowa Pracownia Biologicznych Informacji Przestrzennych rozpoczęła realizację grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Uniwersytetu Młodych Wynalazców. Wykonywany projekt nosi nazwę „Stymulujemy geo i bioróżnorodność. Projektowanie sieci zadrzewień w krajobrazie rolniczym, czyli informatyka dla przyrodnika.” W projekcie bierze udział grupa trzynaściorga licealistów z I Liceum im. Oskara Kolberga w Kościanie, wspierana przez pracowników naukowych Wydziału Biologii UAM.

Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów poprzez użycie innowacyjnych narzędzi informatycznych w badaniach krajobrazowych i ekologicznych. Realizacja projektu ma na celu swoisty test przydatności środowiska GIS w modelowaniu przestrzeni życiowej ludzi i środowiska naturalnego. Zadaniem uczniów będzie odkrycie nowych możliwości aplikacji informatycznych w badaniach środowiska na przykładzie zadrzewień w krajobrazie rolniczym. W ramach projektu uczniowie podejmą próbę wykorzystania GIS w zaprojektowaniu układu sieci zadrzewień na terenie Parku Krajobrazowego im. Gen. D. Chłapowskiego celem podniesienia poziomu geo i bioróżnorodności w zdegradowanym krajobrazie rolnictwa towarowego.

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Maciej Nowak

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.