TESTOWANIE SERWISU GEOPOZ
Wiadomość, opublikowana 27-10-2014
W ramach realizacji porozumienia pomiędzy JM Rektorem UAM a Prezydentem Miasta Poznania w sprawie udostępnienia społeczności akademickiej danych przestrzennych Poznania, po dwóch latach przygotowań i prac logistyczno-technologicznych zostało uruchomione łącze na serwerze ZGiKM Geopoz celem pozyskiwania tych danych na potrzeby dydaktyczne i badawcze w projektach naukowych (nie dla celów komercyjnych!) dotyczących miasta Poznania.

Obecny etap to udostępnienie tego łącza do testów przed właściwym udostępnieniem danych przestrzennych społeczności akademickiej. Odpowiednie informacje i instrukcje, które umożliwią zaczytanie danych przestrzennych na oprogramowaniu geoinformacyjnym spełniającym standardy OGC znajduje pod adresem:

http://geoinfo.amu.edu.pl/GEOPOZ/serwisy_uam.pdf

oraz

http://geoinfo.amu.edu.pl/GEOPOZ/token.pdf

Uprzejmie proszę o intensywne testowanie tego łącza w czasie zajęć dydaktycznych przez studentów i na potrzeby własnych prac badawczych w celu stwierdzenia "słabych punktów" interfejsu i transmisji danych. Wszelkie uwagi, niedociągnięcia, poprawki do istniejącej aplikacji bardzo proszę przesyłać na mój adres e-mailowy zbzw@amu.edu.pl. Informacje te będą zbierane do 31 października br., po czy en bloc przekażę je do Geopozu.

Hasło (password) do serwisu Geopozu jest: student. Po okresie testowania dane do logowania zostaną zmienione.

Bardzo serdecznie proszę Państwa o wszechstronne przetestowanie sposobu pobierania tych danych, aby można było tą procedurę jak najlepiej udoskonalić, spełniając nasze potrzeby dydaktyczne i naukowe.

Z poważaniem,

Zbigniew Zwoliński

Pełnomocnik Rektora UAM ds. geoinformacji

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Maciej Nowak

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.