Warsztaty w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UAM w Pile
Wiadomość, opublikowana 07-03-2014
25 lutego 2014 roku sekcja KNP BioGIS przeprowadziła w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UAM w Pile warsztaty z GIS-u. Zajęcia zrealizowano zarówno dla studentów, jak i uczniów szkoły średniej o profilu matematyczno-geograficznym i biologiczno-geograficznym.

Ćwiczenia prowadzone były równocześnie w dwóch salach. Każda z grup została wprowadzona w świat GIS-u podczas krótkiej prelekcji. Następnie uczestnicy zostali zapoznani z programem Quantum GIS. Głównym założeniem zajęć było wygenerowanie mapy dojazdu z centrum Piły do ZOD UAM oraz wykonanie mapy pokrycia terenu i sieci drogowej na półwyspie Helskim. W drugiej części warsztatów przeprowadzono kurs dla studentów ZOD UAM w Pile. Studenci zostali zaznajomieni z możliwościami wykorzystania narzędzi GIS w ochronie środowiska i biologii. Zajęcia przeprowadzono również w Quantum GIS, a ich celem było zapoznanie z narzędziami georeferencji i geoprocesingu. W trakcie ćwiczeń wykonano mapę rozmieszczenia drzew z dziuplami dzięciołów zawierającą zasięg występowania populacji.

W ramach podziękowania za przeprowadzenie warsztatów vice-dyrektor Ośrodka UAM w Pile dr Paweł Owsianny zaprosił osoby prowadzące zajęcia (Mariusz Meissner, Michał Antkowiak, Kamila Stachura, Michał Kolasa, Mateusz Gutowski) na wspólny obiad.

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Maciej Nowak

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.