Forum BioGIS

                  1               

                                   współorganizator          partner technologiczny

 

Wydziały Biologii oraz Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM

zapraszają na 

 2222

VII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej

w badaniach różnorodności biologicznej

Użytkownik GIS autorem własnych rozwiązań do zastosowań środowiskowych

Poznań, 21 - 22 marca 2019 r.

Postępujący rozwój metod i technik systemów informacji geograficznej i coraz szersza gama ich zastosowań sprawiają, że często nawet najbardziej wysublimowane gotowe funkcje w oprogramowaniu geoinformacyjnym mogą nie wystarczyć do przeprowadzenia określonej analizy, specyficznej dla danego problemu biologicznego, ekologicznego lub geoekologicznego. Dlatego powstaje coraz więcej narzędzi autorskich, budowanych przez użytkowników – ekspertów w swojej dziedzinie. Tegoroczne Forum BioGIS zaplanowano tym razem, w VII już edycji, jako miejsce, w którym użytkownicy GIS będą mogli zaprezentować własne aplikacje lub pomysły na modyfikację istniejących narzędzi, funkcji, aplikacji geoinformacyjnych w badaniach różnorodności biologicznej i georóżnorodności oraz wszelkich możliwych zastosowaniach środowiskowych. Do kluczowych zagadnień konferencji będą należeć sesje poświęcone tworzeniu autorskich rozwiązań wykorzystywanych w badaniach środowiskowych, możliwości stosowania języków programowania w analizach geoinformacyjnych. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli również warsztaty komputerowe z zakresu zastosowań języków programowania w analizach GIS oraz tworzeniu własnych procedur analitycznych w oparciu o rozwiązania już istniejące. W ten sposób organizatorzy VII Forum BioGIS pragną wskazać nowe podejście w badaniach przyrodniczych – użytkownik GIS, który staje się coraz częściej autorem unikatowych rozwiązań analitycznych w geoinformacji.

 

W ramach VII Forum przewidziano sesje naukowe i posterowe oraz przeprowadzenie warsztatów w obszarze m.in. „Zastosowanie języków programowania do wzmocnienia potencjału oprogramowania GIS”, „Wykorzystanie webowej aplikacji R3 TREES do sprawnego zarządzania i ochrony dendroflory w terenach zieleni miejskiej” oraz  „Tworzenia własnych narzędzi w oparciu o już istniejące komponenty”.

Zapisy do udziału w VII Forum BioGIS:

 

https://goo.gl/forms/SRq9oDvnGlVvVnYD2© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.